czwartek, 26 czerwca 2014

Muzeum Maszyn Rolniczych


Znajdujące się w Mezőkövesd, jedyne w swoim rodzaju Muzeum Maszyn Rolniczych mogę śmiało zareklamować osobom interesującym się mechaniką i rolnictwem, a także wszystkim tym, którzy chcieliby wypoczynek na Węgrzech urozmaicić zwiedzaniem okolicy.
Jest to też wielka atrakcja dla dzieci, którym niesamowitą frajdę sprawia, że maszyny można uruchomić i wypróbować.2.600 ponad 100-letnich maszyn było gromadzone przez miejscowe małżeństwo od 1979 r.
Muzeum znajduje się na wolnym powietrzu, maszyny stoją w starych, chłopskich zagrodach, zwiedzający mogą więc zobaczyć również, jak wygląda 19-wieczny wiejski dom z oryginalnym wyposażeniem.
Maszyny, narzędzia rolnicze, i przedmioty z kutego żelaza można obejrzeć codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godz. 9:00-17:00. Adres: Mezőkövesd, ul. Eötvös 32 (blisko centrum miasta).

Cena biletu: 600,- Ft (bilet ulgowy dla uczniów i emerytów: 300,- Ft, bilet rodzinny dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci: 1.200,- Ft).
Dla turystów i mieszkańców Mezőkövesd dodatkowa atrakcja to coroczny karawan maszyn rolniczych przejeżdżający przez miasto.

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne miejsce, które również miałem okazję odwiedzić i muszę przyznać że faktycznie robi wrażenie. Tym bardziej że ja sam jestem rolnikiem i posiadam swoje ciągniki i maszyny rolnicze. ostatnim hitem jest jak dla mnie lampa zespolona led gdzie wiem, że ich widoczność w maszynach rolniczych czy traktorach jest naprawdę bardzo dobra.

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie www.hydro-crane.pl - gwarantuje sprzęt najwyższej jakości. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Eksponaty w muzeum pozwalają nam docenić ogromny postęp, jaki nastąpił w dziedzinie mechanizacji rolnictwa. To nie tylko zbiór maszyn, ale również podróż w historię, która ukazuje trud pracy naszych przodków oraz innowacyjność, która kieruje rozwojem współczesnego rolnictwa.
  https://agronova.net.pl

  OdpowiedzUsuń