wtorek, 17 lutego 2015

Ceny artykułów spożywczych

Często goście rezerwując u mnie noclegi pytają o ceny artykułów spożywczych w sklepach, czy też dań w restauracjach. Bardzo ogólnie można powiedzieć, że ceny podobne są, jak w Polsce, czasami oczywiście można trafić na zniżki i promocje, czasami coś jest droższe.
W mieście Mezőkövesd (2 km od dzielnicy wypoczynkowej Zsóry) jest TESCO, LIDL, SPAR oraz wiele mniejszych sklepów spożywczych. Na terenie dzielnicy wypoczynkowej Zsóry, po drodze z kąpieliska do moich domków są dwa sklepy spożywcze, w których można zakupić podstawowe artykuły, jest tu też taras z grillem, pizzeria i kilka restauracji w hotelach i pensjonatach. Ceny w restauracjach są zwykle niższe, niż w Polsce, a jadłospisy w większości z nich przetłumaczone są na j. polski. Na samym zaś terenie basenów termalnych są bufety, gdzie można kupić tanio ciepłe i zimne posiłki i napoje przez cały dzień.

Oto link do strony TESCO, klikając na zdjęcie danego artykułu pojawi się jego cena w forintach. Chcąc dowiedzieć się, ile to będzie mniej więcej z złotówkach trzeba cenę w forintach podzielić przez 75. Mam nadzieję, że Państwu pomogłam tymi informacjami! :) http://tesco.hu/tesco-markak


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz