piątek, 9 czerwca 2017

Na wycieczkę do Bogács

Przesympatyczny Pan Joachim z żoną wypoczywali niedawno po raz kolejny w jednym z moich domów letniskowych. Na pytanie, o czym powinnam napisać na blogu odpowiedział: o Bogács! Faktycznie, położona 10 km od Mezőkövesd na skraju Gór Bukowych wioska Bogács to miejsce, do którego zdecydowanie warto wybrać się na jednodniową wycieczkę.
Na początek proponuję zrobić krótki spacer do punku widokowego (kilátó), z którego roztacza się piękna panorama na wioskę.


Potem idziemy się kąpać w położonym w centrum kąpielisku termalnym (termálfürdő). Są tutaj termalne baseny dla dzieci i dla dorosłych oraz odkryta pływalnia.

 
Po południu musowo odwiedzamy piwnice winne (pincesor) w celu degustacji tutejszych win. Po wybraniu najbardziej nam odpowiadającego wina możemy zabrać większą jego ilość w baniaczku do domu.


Na kolację proponuję wybrać się do położonej przy głównej drodze restauracji „Vadvirág” sprawdzonej osobiście przez Panią Małgorzatę (która spędziła urlop w moim domu letniskowym „Kamil” po Panu Joachimie). Z jej relacji wynika, że jest tam bardzo pyszne jedzenie, a w dodatku jadłospis jest w j. polskim.


Ostatni punkt programu to spacer przy stawie (horgásztó) w drodze powrotnej do Mezőkövesd.


Jeszcze więcej ciekawych informacji o Bogács znajdą Państwo na stronie Bogacs.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza