wtorek, 20 lutego 2018

Program na super wycieczkęMy tutaj, mieszkający w Mezőkövesd (jak również przybywający do nas wczasowicze) mamy wielkie szczęście, bo w każdej chwili możemy wskoczyć do samochodu i w ciągu pół godziny znaleźć się na skraju pobliskich Gór Bukowych by spędzić kilka godzin na łonie natury. Ciekawych miejsc jest tu bez liku – dziś będzie o idealnej na wycieczkę z dziećmi miejscowości Noszvaj. 
Wyjeżdżając z Mezőkövesd kierujemy się na wioskę Szomolya, kolejna miejscowość to już Noszvaj, w którym na dobry początek proponuję obejrzeć mieszkania w jaskiniach (barlanglakások). W tym celu na samym skraju wioski skręcamy w ul. Honvád, która doprowadzi nas do celu. Wycieczkę kontynuujemy udając się tym razem nad piękny staw znajdujący się na przeciwnym końcu miejscowości, w części zwanej Sikfőkút (przy ulicy o tej samej nazwie). Staw możemy obejść dookoła spacerem, zatrzymując się przy źródełku (Szent Imre forrás) przy młyńskim kole. 


  
A jak nam będzie jeszcze mało wrażeń, to proponuję udać się na pobliskie wzgórze Imány-tető (wracamy do centrum miejscowości i skręcamy przy kościele kalwińskim w ul. Bartók Béla). Ze wzgórza rozciąga się malownicza panorama na Noszvaj i pobliskie Góry Bukowe. Jadę tam, jak tylko stopnieje śnieg... :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz